GEL ZA TUŠ. 500 ml NIVEA ACTIV
€4.99
€9.98/l · in 7 chains
at Spar
Average
€6.15 7 chains
Highest
€6.99 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €4.99€9.98/l
- Vrutak €4.99€9.98/l
- Metro €6.23€12.46/l
- Plodine €6.49€12.98/l
- Konzum €6.69€13.38/l
- Tommy €6.69€13.38/l
- KTC €6.99€13.98/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 09005800243306. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€4.99 (-17%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Vrutak
-
€4.99 (+11%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Metro
-
€6.23 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Plodine
-
€6.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Konzum
-
€6.69 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Tommy
-
€6.69 (+12%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- KTC
-
€6.99
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- NIVEA GEL TUŠ NIVEA M ACT ENERGY 500mllowest at Plodine €4.22€8.44/l
- NIVEA NIVEA GEL ZA TUSIRANJE 250 ML ACTIVE ENERGYlowest at Kaufland promotion €1.49€5.96/l
- NIVEA NIVEA MEN GEL 250 ML ACTIVE CLEANlowest at Kaufland promotion €1.49€5.96/l
- Nivea Men Gel za tuš. Active Cleanlowest at Lidl €5.09€5.74/l
- NIVEA NIVEA G.T.250 ml ACT IVE ENERGY S KOFEINlowest at Djelo Vodice €2.99€11.96/l