Persil Deterdžent za rub.Universal 28/1
€9.99
in 7 chains
at Kaufland
Average
€13.30 7 chains
Highest
€19.13 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €9.99
- Plodine €9.99
- Ribolapromotion €9.99
- Spar €9.99
- Konzum €16.99
- Tommy €16.99
- Metro €19.13€41.41/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 09000101845631. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€9.99
Source: Kaufland price list, store 3430, 3 Oct 2026 (Bistricka 6 Zagreb)
- Plodine
-
€9.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€9.99; promotion started before our records (-41%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€9.99 (+0%)
Source: Spar price list, store 87004, 3 Oct 2026 (zadar ulica akcije maslenica 1)
- Konzum
-
€16.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Tommy
-
€16.99
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Metro
-
€19.13
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PERSIL DET PERSIL GEL UNIVERSAL 4.5L 100PRlowest at Konzum €19.99€4.44/l
- Persil Persil Deterdž.za rublje Univer.4u1 68/1lowest at Spar €18.99
- PERSIL PERSIL GEL 6,084 L UNIV.130PR.lowest at Kaufland €24.99€4.27/l
- PERSIL DET PERSIL UNIVERSAL 2.2kg=40PRlowest at Studenac promotion €7.00
- PERSIL DET PERSIL GEL UNIV FAMI 5.94L=132PRlowest at KTC €23.99€4.04/l
- PERSIL DET PERSIL UNIVERSAL 6.6 kg 120PRlowest at Kaufland €24.99€3.79/kg