Gliss šampon oil nutritive 250ml
€2.50
€10.00/l · in 16 chains
at Studenac
Average
€3.80 16 chains
Highest
€4.79 at Kaufland
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €2.50€10.00/l
- Tommypromotion €2.99€11.96/l
- Konzumpromotion €2.99€11.96/l
- Plodine €2.99€11.96/l
- Vrutak €2.99€11.96/l
- Stridon €3.17€12.68/l
- NTL €3.49€13.96/l
- Trgovina Krk €3.49€13.96/l
- Gavranović €3.99€15.96/l
- Jadrankapromotion €4.29€17.16/l
- Djelo Vodice €4.49€17.96/l
- KTC €4.49€17.96/l
- Ribola €4.59€18.36/l
- Spar €4.69€18.76/l
- Kaufland €4.79€19.16/l
- Trgocentar €4.79€19.16/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 09000100398435. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€2.50; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€2.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€4.29 on 2 Oct) (-35%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€2.99; promotion started before our records (+0%)
Source: Konzum price list, store 0001, 3 Oct 2026 (BRITANSKI TRG 12, ZAGREB)
- Plodine
-
€2.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Vrutak
-
€2.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Stridon
-
€3.17 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.37, 3 Oct 2026 (Antuna Pavičića 2, Hrv.Kostajnica)
- NTL
-
€3.49
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€3.49
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Gavranović
-
€3.99
Source: Gavranović price list, store 352, 3 Oct 2026 (I. G. Kovacica 223 RAVNA, GORA)
- Jadranka
-
€4.29; promotion started before our records (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Djelo Vodice
-
€4.49 (+5%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- KTC
-
€4.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Ribola
-
€4.59 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€4.69 (+9%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Kaufland
-
€4.79 (+3%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Trgocentar
-
€4.79 (+8%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
Other sizes
- GLISS ŠAMPON GLISS OIL NUTRITIVE 400mllowest at Studenac promotion €3.00€7.50/l
- GLISS ŠAMP GLISS OIL NUTRITIVE 2X400 mllowest at Konzum €6.99€8.74/l
- GLISS PP OIL NUTRITI VE ŠAM.+REG.lowest at Studenac promotion €5.00
- GLISS GLISS PROMO SHP400+REG200 OIL NUTR.*lowest at Konzum €5.00€12.50/l
- GLISS GLISS ŠAMPON OIL NUTRITIVE 2X250 ml duopack INSAKOlowest at Stridon €6.50€26.00/l
- GLISS ŠAMPON 250 ml GLISS OIL NUTR. DUOPACKlowest at Tommy €8.49€33.96/l