CLIPSY PILETIN.110 g
€1.69
€15.36/kg · in 9 chains
at Spar
Average
€2.11 9 chains
Highest
€2.39 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €1.69€15.36/kg
- KTC €1.99€18.09/kg
- Jadranka €2.09€19.00/kg
- Ribola €2.09€19.00/kg
- Tommy €2.09€19.00/kg
- Gavranović €2.19€19.91/kg
- Konzum €2.19€19.91/kg
- Djelo Vodice €2.26€20.55/kg
- NTL €2.39€21.73/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08606033741600. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€1.69 (-15%)
Source: Spar price list, store 8702, 3 Oct 2026 (zagreb jankomir 33.)
- KTC
-
€1.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Jadranka
-
€2.09 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Ribola
-
€2.09 (+5%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€2.09 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Gavranović
-
€2.19
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Konzum
-
€2.19 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€2.26 (+14%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- NTL
-
€2.39
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- CLIPSY FLIPS MAX PILETINA 70 G CLIPSYlowest at Vrutak €1.39€19.86/kg
- ORBICO D.O.O. CLIPSY FLIPS MAX S OKUSOM PILETINE 30 glowest at Spar promotion €0.69€23.00/kg
- CLIPSY CLIPSY PILETINA 80 g AWTlowest at Studenac promotion €0.87€10.88/kg
- CLIPSY CLIPSY PILETIN.120 g AWTlowest at Ribola €1.99€16.58/kg
- CLIPSY CLIPSY PILETINA 33 g AWTlowest at Studenac promotion €0.47€14.24/kg