Kronenbourg 1664 Blanc Pivo 5% 4x500ml
€4.00
€2.00/l · in 11 chains
at Studenac
Average
€6.49 11 chains
Highest
€8.49 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €4.00€2.00/l
- NTL €5.95€2.98/l
- KTC €6.49€3.25/l
- Plodine €6.49€3.25/l
- Ribola €6.49€3.25/l
- Spar €6.55€3.27/l
- Tommy €6.55€3.27/l
- Konzum €6.59€3.29/l
- Djelo Vodice €6.79€3.40/l
- Kaufland €6.99€3.50/l
- Trgovina Krk €8.49€4.25/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08600331002753. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€4.00; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- NTL
-
€5.95
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- KTC
-
€6.49
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Plodine
-
€6.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€6.49 (+6%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€6.55 (+7%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€6.55 (+7%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€6.59 (+7%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Djelo Vodice
-
€6.79
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Kaufland
-
€6.99 (+15%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Trgovina Krk
-
€8.49
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
Other sizes
- CARLSBERG CROATIA D.O.O. PIVO 1664 BLANC 0,33 L BOCAlowest at Stridon €1.28€3.88/l
- KRONENBOURG 1664 PIVO K1664 BLANC 0.5 L LIM.lowest at Kaufland €1.79€3.58/l
- KRONENBOURG PIVO KRONENBOURG BLANC 20/1 MODULARlowest at Stridon €71.20€3.56/l
- KRONENBOURG PIVO KRONENBOURG BLANC 20/1 FLEXlowest at Stridon €72.98€3.65/l