RAJČICA CHERRY 500g
€2.17
€4.34/kg · in 3 chains
at Metro
Average
€2.55 3 chains
Highest
€2.99 at Eurospin
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €2.17€4.34/kg
- KTC €2.49€4.98/kg
- Eurospin €2.99€5.98/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08437016787120. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€2.17 (-5%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- KTC
-
€2.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Eurospin
-
€2.99 (+25%)
Source: Eurospin price list, store 310002, 3 Oct 2026 (I Štefanovecki zavoj 12, Zagreb)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ROSSOGARGANO RAJČICA CHERRY 400g ROSSOGARGANOlowest at Konzum €1.39€3.47/kg
- 250G RAJ.CHER NARANČASTA KL Ilowest at Metro €3.45€13.80/kg
- Rajčica cherry Sunstream 250glowest at Eurospin €2.99€11.96/kg
- AGROMONTE NAMAZ BRUSK CHER RAJČ 100g AGROMONTElowest at Konzum €3.99€39.90/kg
- Rajčica cherry Rajčica cherry 500glowest at Kaufland €2.49€4.98/kg
- Rajčica cherry Rajčica cherry grapolo 500glowest at Eurospin €2.99€5.98/kg