TJESTENINA 73 PENNE RIGATE 1 kg BARILLA
Lowest today
€2.49
€2.49/kg · in 1 chain
at Stanic
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €2.49€2.49/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 3 days we hold: €1.99 (28 Sep)
€2.49
28 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 08076804215737. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€2.49 (-17%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- AWT INTERNATIONAL D.O.O TJEST.PENNE RIGATE 7 3 500 G BARILLAlowest at Kaufland promotion €0.94€1.88/kg
- BARILLA TIJES BARILLA PENNE RIG INTEG 500glowest at Kaufland promotion €1.75€3.50/kg
- BARILLA BEZ GLUTENA TJESTENINA PENNE RIGATE 400 G BEZ GLUTENA BARILLAlowest at Kaufland promotion €2.69€6.72/kg
- BARILLA TJESTENINA OSTALO TJESTENINA PENNE RIGATE MINI 500 G BARILLA KUTIJAlowest at Metro €2.34€4.68/kg
- BARILLA TJESTENINA - 17 VRSTA TJESTENINA PENNE RIGATE 73 1 KG BARILLA KUTIJAlowest at Lidl €1.85€1.85/kg
- TJESTNINA BARILLA PENNE RIGATE BR.73 500Glowest at Djelo Vodice €1.49€2.98/kg