BOROVNICA 125 g
€1.99
€15.92/kg · in 3 chains
at Eurospin
Average
€2.45 3 chains
Highest
€3.06 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Eurospin €1.99€15.92/kg
- Ribola €2.29€18.32/kg
- Metro €3.06€24.48/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08058056197689. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Eurospin
-
€1.99 (+34%)
Source: Eurospin price list, store 310002, 3 Oct 2026 (I Štefanovecki zavoj 12, Zagreb)
- Ribola
-
€2.29 (+21%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Metro
-
€3.06 (+4%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- VINDI NEKTAR VINDI DISNEY BOROV +VIT. 0.2Llowest at Kaufland €0.69
- ALPRO JOGURT SOJIN BOROV 150g ALPROlowest at Stanic €1.29€8.60/kg
- Z Bregov JOGURT FORTIA BORO.BAZGA 330 glowest at Kaufland promotion €1.19€3.61/kg
- VINDI VINDI DISNEY BOROVNICA/JAB/ARON. 0,2 llowest at Studenac promotion €0.40€2.00/l
- ATLANTIC FOODLAND EXTRA DZEM DIVLJA BOROVNICA 375 G BAKINA TAJNAlowest at Jadranka €4.99€13.31/kg
- ARIZONA LEDENI CAJ ARIZONA BOROVNICA 0,45 Llowest at Spar €1.25€2.78/l