BOSILJAK 30 g
€1.39
€46.33/kg · in 4 chains
at Plodine
Average
€1.70 4 chains
Highest
€2.44 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €1.39€46.33/kg
- Spar €1.39€46.33/kg
- Tommy €1.59€53.00/kg
- Metro €2.44€81.33/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08012566004134. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€1.39
Source: Plodine price list, store 061, 3 Oct 2026 (ZVONIMIROVA 3, RIJEKA)
- Spar
-
€1.39 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.59 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Metro
-
€2.44 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Podravka SJEC.RAJČ.BOSILJAK I ORIG.400glowest at Jadranka €1.89€4.72/kg
- NESTLE MAGGI JUHA KREM RAJ/BOS 56 G MAGGIlowest at Studenac promotion €0.98€17.50/kg
- RIŽOTO BOS.RAJ.200glowest at Kaufland €1.75€8.75/kg
- PODRAVKA RAJČICA SJ .BOS/ORI.390 g PODRlowest at Tommy promotion €1.29€3.31/kg
- DANVITA KREKER SIR RAJČ BOSILJ 130 g DANVITAlowest at Kaufland €1.99€15.31/kg
- LUXOR D.O.O. ZAČIN BOSILJAK 15 g ST.NADALIlowest at Studenac €1.73€115.33/kg