PANIRANI CORDON BLEU 490 g
€2.88
€5.88/kg · in 5 chains
at Metro
Average
€3.26 5 chains
Highest
€3.49 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €2.88€5.88/kg
- Spar €3.09€6.31/kg
- Studenac €3.35€6.84/kg
- KTC €3.49€7.12/kg
- Konzum €3.49€7.12/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08008110258795. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€2.88 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Spar
-
€3.09 (-3%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€3.35
Source: Studenac price list, store 1042, 3 Oct 2026 (Trg grofova Erdodyja 9, POPOVAČA)
- KTC
-
€3.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Konzum
-
€3.49 (+32%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- CEKIN PANIRANI PILEĆI CORDON BLEU 480glowest at Konzum €5.15€10.73/kg
- CEKIN PANIRANI PILEĆI CORDON BLEU 240glowest at Konzum €3.45€14.38/kg
- PANIRANI CORDON BLEU 300 glowest at Konzum €4.29€14.30/kg
- LEDO MESO CORDON BLEU 400 G LEDOlowest at Stridon €7.73€19.32/kg
- AIA CORDON BLEU OD PIL/PUR MESA 245glowest at Metro €1.69€6.90/kg
- AIA CORDON BLUE XXL 980g AIAlowest at Metro €4.99€5.09/kg