Ferrero Rocher 300 g
€10.22
€34.07/kg · in 12 chains
at Stridon
Average
€13.14 12 chains
Highest
€15.03 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €10.22€34.07/kg
- Sparpromotion €10.79€35.97/kg
- Ribola €12.99€43.30/kg
- Jadranka €13.49€44.97/kg
- KTC €13.49€44.97/kg
- Kaufland €13.49€44.97/kg
- Konzum €13.49€44.97/kg
- Plodine €13.49€44.97/kg
- Tommy €13.49€44.97/kg
- Vrutak €13.49€44.97/kg
- Trgocentar €14.19€47.30/kg
- Metro €15.03€50.10/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08000500009673. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€10.22 (-13%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Spar
-
€10.79; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€13.49 on 29 Sep) (-7%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Ribola
-
€12.99 (+2%)
Source: Ribola price list, store 052, 3 Oct 2026 (Rudera Boskovica 10 Split)
- Jadranka
-
€13.49 (+18%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€13.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€13.49 (+48%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€13.49 (+18%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€13.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€13.49 (+18%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€13.49 (+18%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€14.19 (+11%)
Source: Trgocentar price list, store P220, 3 Oct 2026 (HUM NA SUTLI 185 HUM NA SUTLI)
- Metro
-
€15.03 (+7%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FERRERO ROCHER FER.ROC.ČOK.ZEC 60 glowest at Ribola €3.19€53.17/kg
- FERRERO COKOLADA LJESNJAK MAKADAMIJA ROCHER 90 Glowest at KTC €2.59€28.78/kg
- FERRERO BOMBO FERRE 200 g ROCHERlowest at Boso €8.89€44.45/kg
- FERRERO BOMBO FERRE 51 g ROCHERlowest at Boso €2.99€58.63/kg
- FERRERO ROCHER ROCH.PR.TA.ČOK.138 glowest at Ribola €5.99€43.41/kg
- FERRERO COKOLADA ROCHER PREMIUM WHITE 90 Glowest at KTC €2.59€28.78/kg