RAJČICA PASIR 500 g CIRIO
€0.99
€1.98/kg · in 5 chains
at Vrutak
Average
€1.07 5 chains
Highest
€1.09 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Vrutak €0.99€1.98/kg
- Djelo Vodice €1.09€2.18/kg
- Jadranka €1.09€2.18/kg
- Plodine €1.09€2.18/l
- Ribola €1.09€2.18/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08000320990113. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Vrutak
-
€0.99 (+11%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€1.09 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€1.09 (-8%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Plodine
-
€1.09
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.09 (+0%)
Source: Ribola price list, store 003, 3 Oct 2026 (Gospojska strada 1 Kastel Sucurac)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Cirio Cirio Pasirana rajčica 390glowest at Kaufland €1.19€3.05/kg
- CIRIO RAJCICA PASIRANA 700 ML CIRIOlowest at Kaufland €2.19€3.13/kg
- CIRIO PASIRANA RAJCICA RUSTICA 680 G CIRIOlowest at Djelo Vodice €1.69€2.49/kg
- CIRIO RAJCICA PASIRANA 3X200 G CIRIOlowest at Plodine €1.99€3.32/kg
- CIRIO RAJCICA PASIRANA BIO 700 ML CIRIOlowest at Plodine €2.10€3.00/l