Felix mm piletina,85g
€0.59
€6.94/kg · in 16 chains
at Plodine
Average
€0.77 16 chains
Highest
€0.99 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €0.59€6.94/kg
- Kauflandpromotion €0.62€7.29/kg
- Studenacpromotion €0.68€8.00/kg
- NTL €0.69€8.12/kg
- Trgovina Krk €0.69€8.12/kg
- Stridon €0.70€8.24/kg
- Boso €0.79€9.29/kg
- Konzum €0.79€8.78/kg
- Spar €0.79€9.29/kg
- Stanic €0.79€9.29/kg
- Tommy €0.79€9.29/kg
- Jadranka €0.80€9.41/kg
- Vrutak €0.80€9.41/kg
- Gavranović €0.89€10.47/kg
- Ribola €0.99€11.65/kg
- Trgocentar €0.99€11.65/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 07613287489975. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€0.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Kaufland
-
€0.62; promotion started before our records (-22%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Studenac
-
€0.68; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- NTL
-
€0.69
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€0.69
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Stridon
-
€0.70 (-17%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Boso
-
€0.79 (+0%)
Source: Boso price list, store 2410, 3 Oct 2026 (ŠKOLSKA 39, Vinkovci)
- Konzum
-
€0.79 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Spar
-
€0.79 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Stanic
-
€0.79 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Tommy
-
€0.79 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Jadranka
-
€0.80 (+16%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Vrutak
-
€0.80 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Gavranović
-
€0.89
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Ribola
-
€0.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgocentar
-
€0.99 (+5%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- NESTLE PURINA HRANA ZA MACKE PIL/MRK 85 G FELIXlowest at Plodine promotion €0.59€6.94/kg
- FELIX FELIX MM PILETINA 80 glowest at Plodine promotion €0.59€7.37/kg
- NESTLE PURINA HRANA ZA MACKE 4X85 G PIL/LOS FELIXlowest at Spar promotion €1.99€5.85/kg
- NESTLE PURINA HRANA ZA MACKE PILETINA JUNIOR 85 G FELIXlowest at Plodine promotion €0.59€6.94/kg
- NESTLE PURINA HRANA ZA MACKE 4X85 G MESO FELIXlowest at Spar promotion €1.99€5.85/kg
- ALCA ZAGREB D.O.O HRANA ZA MAČKE JUHA PILETINA 48 g FELIXlowest at Kaufland €0.55€11.46/kg