Dr.Oetker vanilin šećer 8 g
€0.19
€23.75/kg · in 11 chains
at Jadranka
Average
€0.23 11 chains
Highest
€0.29 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadranka €0.19€23.75/kg
- Ribola €0.20€25.00/kg
- Kaufland €0.22€27.50/kg
- Konzum €0.22€22.00/kg
- Spar €0.22€27.50/kg
- Studenac €0.22€27.50/kg
- Tommy €0.22€27.50/kg
- Vrutak €0.22€27.50/kg
- Trgovina Krk €0.23€28.75/kg
- NTL €0.26€32.50/kg
- Djelo Vodice €0.29€36.25/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05997381375542. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€0.19 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Ribola
-
€0.20 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Kaufland
-
€0.22 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€0.22 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0005, 3 Oct 2026 (MEŠTROVIĆEV TRG 1, ZAGREB)
- Spar
-
€0.22 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€0.22
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€0.22 (+16%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€0.22 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgovina Krk
-
€0.23
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- NTL
-
€0.26
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Djelo Vodice
-
€0.29 (+32%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DR.OETKER VANILIN SECER 80 G 8+2 GRlowest at Metro €1.29€16.12/kg
- DR.OETKER VANILIN SECER BOURBON X 3 36 Glowest at Metro €1.09€36.33/kg
- DR.OETKER VANILIN SECER 5+1 60 G DR.OE.32/1lowest at Metro €0.83€13.83/kg
- Dr. Oetker VANIL.ŠEĆ.DR.OETKER BURBON 10glowest at Djelo Vodice €0.49€49.00/kg
- Dr. Oetker VANIL.ŠEĆER DR.OETKER XXL 40 glowest at Konzum €0.50€12.50/kg
- DR OETKER VANILIN ŠEĆER BŠ 8g DR OETKERlowest at Kaufland €0.45€56.25/kg