DET. WOOLITE DARK 4,5 l
€3.00
€0.67/l · in 5 chains
at Konzum
Average
€8.72 5 chains
Highest
€10.99 at Plodine
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzum €3.00€0.67/l
- Tommypromotion €8.99€2.00/l
- Studenacpromotion €9.99€2.22/l
- Djelo Vodice €10.62€2.36/l
- Plodine €10.99€2.44/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05900627056945. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€3.00 (-67%)
Source: Konzum price list, store 0432, 3 Oct 2026 (KAMIK 24, BANJOLE)
- Tommy
-
€8.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€12.99 on 30 Sep) (-59%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Studenac
-
€9.99; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Djelo Vodice
-
€10.62 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Plodine
-
€10.99
Source: Plodine price list, store 012, 3 Oct 2026 (J ZAKNA 12, PULA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- WOOLITE WOOLITE DET 2,7 L DARKlowest at Studenac promotion €3.00€1.11/l
- WOOLITE WOOLITE 3,6 L 60 PR.DARK TEKUCI DETERDZENTlowest at Plodine €7.99€2.22/l
- WOOLITE 1,8 l DARKlowest at Plodine €9.95€5.53/l
- WOOLITE DARK 0,9 llowest at Stridon €2.39€2.66/l
- WOOLITE T.DET.3 l DA RKlowest at Tommy promotion €3.65€1.22/l