ČIPS SLA.160 g LAY S
Lowest today
€2.05
€14.64/kg · in 2 chains
at Djelo Vodice
Average
€2.12 2 chains
Highest
€2.19 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Djelo Vodice €2.05€14.64/kg
- Ribola €2.19€13.69/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 5 days we hold: €2.05 (3 Oct)
€2.05
29 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 05900259099433. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Djelo Vodice
-
€2.05 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Ribola
-
€2.19 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Lays Čips Classic slanilowest at KTC €2.99€11.96/kg
- LAY'S CIPS CIPS SLANI 200 G LAY'Slowest at Boso promotion €1.19€5.95/kg
- PEPSICO ČIPS LAY'S SLANI 200glowest at Boso promotion €1.19€5.95/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS SLANI 130 g LAYSlowest at Kaufland promotion €1.89€14.54/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS SLANI 60 g LAYSlowest at KTC €1.29€21.50/kg
- LAYS ČIPS SLA.125 g LAY Slowest at Vrutak €0.50€4.00/kg