1,0L SCHWEPPES TANGERINE PET
Lowest today
€22.35
€1.86/l · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €22.35€1.86/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €22.35 (2 Oct)
€22.35
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 05449000267016. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€22.35 (+9%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SCHWEPPES PIĆE SCHWE 500 ml TG PETlowest at Boso €1.39€2.78/l
- SCHWEPPES GAZ PIĆE SCHWEPPES TANGERINE 1Llowest at Stridon €1.75€1.75/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. SOK SCHWEPPES TANGERINA 1,5L PET COCA COlowest at Vrutak €2.20€1.47/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. SOK SCHWEPPES TANGERINE 0,5L PETlowest at Stanic €1.05€2.10/l