Fanta Orange, 2x2l
Lowest today
€3.99
€1.00/l · in 2 chains
at Lidl
Average
€4.17 2 chains
Highest
€4.35 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Lidl €3.99€1.00/l
- Ribola €4.35€1.09/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 9 days we hold: €3.99 (3 Oct)
€3.99
25 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 05449000059390. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Lidl
-
€3.99
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Ribola
-
€4.35 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FANTA GAZ PIĆE FANTA ORANGE ZERO 2llowest at Djelo Vodice €2.19€1.09/l
- FANTA GAZ PIĆE FANTA NARANČA 2X2L SUPER PONUDAlowest at Lidl €3.99€1.00/l
- FANTA GAZ PIĆE FANTA ORANGE 0.33Llowest at KTC €1.08€3.27/l
- COCA-COLA HBC HRVATSKA D.O.O. GAZIRANO PIĆE FANTA ORANGE 2L PETlowest at Stanic promotion €1.99€0.99/l
- FANTA 2L FANTA ORANGE PETlowest at Metro €14.78€1.23/l
- FANTA ORANGE 0,25 l GAZIRANI SOKlowest at Ribola €0.92€3.68/l