Ballantine`s Whisky 10YO 40% 0,7 L
€20.00
€28.57/l · in 4 chains
at Konzum
Average
€27.29 4 chains
Highest
€31.19 at Vrutak
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzum €20.00€28.57/l
- Kaufland €28.99€41.41/l
- Spar €28.99€41.41/l
- Vrutak €31.19€44.56/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05000299628713. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€20.00 (-38%)
Source: Konzum price list, store 0206, 3 Oct 2026 (STJEPANA RADIĆA 27, KRK)
- Kaufland
-
€28.99 (+11%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Spar
-
€28.99 (+11%)
Source: Spar price list, store 87004, 3 Oct 2026 (zadar ulica akcije maslenica 1)
- Vrutak
-
€31.19 (+3%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Ballantines WHISKEY BALLANTINES 4,5Llowest at Vrutak €109.99€24.44/l
- VRUTAK d.o.o. WHISKY BALLANTINES 1L FIlowest at Metro €18.91€18.91/l
- PERNOD RICARD CROATIA D.O.O. WHISKEY 0,70 L BALLANTINES 12Ylowest at Plodine €28.99€41.41/l
- BALLANTINE'S BALLANTINE'S 17YO 0.7L GIFT (12)lowest at Stridon €68.32€97.60/l
- BALLANTINES 0,7 l KARTONlowest at Plodine €16.02€22.89/l
- BALLANTINES WHISKEY BALLANTINE'S 7 YO 0,7 Llowest at Vrutak €20.79€29.70/l