DET.DASH ALPEN FRISCHE 5 kg
€14.99
€3.00/kg · in 4 chains
at Trgocentar
Average
€15.99 4 chains
Highest
€18.99 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
The deal is real. €14.99 is below the 30-day low (€18.99). See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 15 Aug to 3 Oct
By chain
- Trgocentarpromotion €14.99€3.00/kg
- Jadrankapromotion €14.99€3.00/kg
- Sparpromotion €14.99€3.00/kg
- Ribola €18.99€3.80/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 04012400504275. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Trgocentar
-
€14.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€18.99 on 20 Sep) (-21%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Jadranka
-
€14.99; promotion started before our records (-12%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Spar
-
€14.99; promotion started before our records (-21%)
Source: Spar price list, store 87002, 3 Oct 2026 (valpovo ivana fuderera hanzike 3)
- Ribola
-
€18.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Dash TEK.DET.DASH ALP.FRISC.2,25 Llowest at Spar €9.99€4.44/l
- DET.DASH ALPEN FRISCHE 5 Llowest at Spar €14.99€3.00/l
- DOMAK D.O.O. DETERDŽENT ZA RUBLJE ALPEN FRISCHE 6 kg 100 PRANJA DASHlowest at NTL €13.99€2.33/kg
- Dash DET.DASH ALPEN FRISCHE 4,5 Llowest at Spar promotion €14.99€3.33/l
- DOMAK DISTRIBUCIJA D.O.O. DETERDŽENT ZA RUBLJE ALPEN FRISCHE 1,17 kg 18 PRANJA DASHlowest at NTL €3.59€3.07/kg
- DOMAK DISTRIBUCIJA D.O.O. DETERDŽENT ZA RUBLJE ALPEN FRISCHE 1,1 L 20 PRANJA DASHlowest at NTL €3.69€3.35/l