BOM. MAOAM 22 g
€0.33
€15.00/kg · in 10 chains
at Stridon
Average
€0.44 10 chains
Highest
€0.59 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €0.33€15.00/kg
- Studenac €0.39€17.73/kg
- Tommy €0.39€17.73/kg
- Plodine €0.40€18.18/kg
- Ribola €0.40€18.18/kg
- Vrutak €0.41€18.64/kg
- Spar €0.49€22.27/kg
- Trgovina Krk €0.49€22.27/kg
- Gavranović €0.55€25.00/kg
- Boso €0.59€26.82/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 04001686519042. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€0.33 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.37, 3 Oct 2026 (Antuna Pavičića 2, Hrv.Kostajnica)
- Studenac
-
€0.39
Source: Studenac price list, store 1078, 3 Oct 2026 (Ulica Marijana Cvetkovića 12, SISAK)
- Tommy
-
€0.39 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Plodine
-
€0.40
Source: Plodine price list, store 018, 3 Oct 2026 (PUT GACELEZA 3, VODICE)
- Ribola
-
€0.40 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Vrutak
-
€0.41 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Spar
-
€0.49 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Trgovina Krk
-
€0.49
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Gavranović
-
€0.55
Source: Gavranović price list, store 302, 3 Oct 2026 (143. DOMOBRANSKE PUKOVNIJE 14, PLASKI)
- Boso
-
€0.59 (+0%)
Source: Boso price list, store 2559, 3 Oct 2026 (VELIKI ŠOR BB, Drenovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MAOAM BOMB. MAOAM 250 g MAO MIXlowest at Boso €3.89€15.56/kg
- MAOAM BOMB. MAOAM 175 g STRIPESlowest at Boso €2.89€16.51/kg
- MAOAM BOMB. MAOAM 175 g STRIPESlowest at Boso €2.89€16.51/kg
- MAOAM BOMB. MAOAM 110 g RED BERRIESlowest at Boso €0.99€9.00/kg
- MAOAM BOMB. MAOAM 175 g HAPPY FRUITSlowest at Boso €2.89€16.51/kg