KEFIR 2,8% 1 kg
Lowest today
€1.69
€1.69/kg · in 2 chains
at Stanic
Average
€1.84 2 chains
Highest
€1.99 at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanicpromotion €1.69€1.69/kg
- Spar €1.99€1.99/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 3 days we hold: €1.69 (3 Oct)
€1.69
28 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03870199003574. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€1.69; promotion started before our records (-26%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Spar
-
€1.99 (-1%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
Other sizes
- CAPRA DOMESTICA KOZJI KEFIR JAGODA 500 ml EKOlowest at Konzum €3.49€6.98/l
- BALANS+ KEFIR BALANS+ 1.5 kg PETlowest at Kaufland €1.99
- CAPRA DOMESTICA KEFIR OD KOZJEG MLIJEKA 500g CAPRAlowest at Studenac €2.85€5.70/l
- VINDIJA D.O.O. KEFIR SUPER LIM/ĐUMBIR 330 g VINDIJAlowest at Stridon €1.19€3.61/kg
- DUKAT D.D. KEFIR 330 g DUKATlowest at Plodine €1.09€3.30/kg
- KEFIR 170g I LOVE DUKATlowest at Stridon €0.70€4.12/kg