VINO BLATINA 0,75l
€3.35
€4.47/l · in 4 chains
at Stridon
Average
€4.43 4 chains
Highest
€4.99 at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €3.35€4.47/l
- Vrutak €4.39€5.85/l
- Spar €4.99€6.65/l
- Studenac €4.99€6.65/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03870083000566. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€3.35 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.29, 3 Oct 2026 (Zagrebačka 68, Vrbovec)
- Vrutak
-
€4.39 (+5%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Spar
-
€4.99 (+6%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Studenac
-
€4.99
Source: Studenac price list, store T053, 3 Oct 2026 (Put Gaja 17, IMOTSKI)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- HERCEGOVINAVINO VINO BLATINA 0.75L VRH VIN ČITlowest at Stridon €6.00€8.00/l
- HERCEGOVINAVINO VINO BLATINA CRNO KV 1L KKlowest at Stridon €3.12€3.12/l
- ALCA ZAGREB D.O.O. VINO BLATINA KV. 0,75 L DOMANOlowest at Konzum promotion €6.78€9.04/l
- VINA DOMANO VINO BLATINA VRHUNSKA DOMANO 0,75 Llowest at Kaufland €9.99€13.32/l
- VINO CZ BLATINA SELEKCIJA0,75Llowest at Spar €18.61€24.81/l
- JELA PLUS d.o.o. VINO NUIĆ BLATINA KV.0,75Llowest at Ribola €6.13€8.17/l