Konfin Ulje maslin.ekstra djevič.500ml
€15.99
€31.98/l · in 6 chains
at Kaufland
Average
€16.06 6 chains
Highest
€16.29 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €15.99€31.98/l
- Konzum €15.99€31.98/l
- Spar €15.99€31.98/l
- Tommy €15.99€31.98/l
- Plodine €16.09€32.18/l
- Studenac €16.29€32.58/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859893661013. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€15.99 (+10%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€15.99 (-2%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Spar
-
€15.99 (+0%)
Source: Spar price list, store 87002, 3 Oct 2026 (valpovo ivana fuderera hanzike 3)
- Tommy
-
€15.99 (+10%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Plodine
-
€16.09
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Studenac
-
€16.29
Source: Studenac price list, store T544, 3 Oct 2026 (Trg Fontana 8/2, BUZET)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KONFIN MASLINOVO ULJE MASLINOVO ULJE EKSTRA DJEVICANSKO 250 ML KONFINlowest at Konzum €9.95€39.80/l
- KONFIN MASLINOVO ULJE MASLINOVO ULJE EKSTRA DJEVICANSKO 250 ML EKO KONFINlowest at Plodine promotion €8.49€33.96/l
- KONFIN ULJE MASLINOVO ED BUŽA 0.25L KONFINlowest at Konzum €9.95€39.80/l
- KONFIN ULJE MASLINOVO ED ISTAR. BJE 0.25L KONFINlowest at Konzum €9.95€39.80/l