Nektarina 1kg
€1.99
€1.99/kg · in 3 chains
at KTC
Average
€2.04 3 chains
Highest
€2.13 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €1.99€1.99/kg
- Lidl €1.99€1.99/kg
- Metro €2.13€2.66/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859893211393. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€1.99
Source: KTC price list, store PJ75, 3 Oct 2026 (TRG HRVATSKIH BRANITELJA 252 BJELOVAR)
- Lidl
-
€1.99 (-13%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Metro
-
€2.13
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- TOCO NEG PIĆE TOCO NARANČA MRKVA 0.5Llowest at NTL €0.95€1.90/l
- JUICY FRUITS NEGAZ PIĆE JUICY FRUITS NAR NEKT 0.5L JAMlowest at Stanic €0.60€1.20/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O SOK JUICY FRUIT NARANČA NEKTARINA ACE 1,5 L PETlowest at Metro €1.56€1.04/l
- VINDIJA VINDI SOK VINDI NARANCA NEKTARINA 1 Llowest at Stridon €0.89€0.89/l
- VINDI NEG PIĆE VINDI NARANČA NEKTARINA 2Llowest at Stridon €1.59€0.80/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O SOK JUICY FRUITS NARANČA-NEKTARINA LIMENKA 330 MLlowest at Studenac promotion €0.40€1.21/l