PANCETA ISTARSKA 80 g
€3.19
€39.88/kg · in 6 chains
at Ribola
Average
€3.29 6 chains
Highest
€3.49 at Konzum
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €3.19€39.88/kg
- Vrutak €3.19€39.88/kg
- Plodine €3.29€41.12/kg
- Spar €3.29€41.12/kg
- Studenac €3.29€41.12/kg
- Konzum €3.49€43.62/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859893167249. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€3.19 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Vrutak
-
€3.19 (+7%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Plodine
-
€3.29
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€3.29 (+3%)
Source: Spar price list, store 87003, 3 Oct 2026 (sibenik put vida 6)
- Studenac
-
€3.29
Source: Studenac price list, store T053, 3 Oct 2026 (Put Gaja 17, IMOTSKI)
- Konzum
-
€3.49 (+9%)
Source: Konzum price list, store 0001, 3 Oct 2026 (BRITANSKI TRG 12, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Pisinium PANCETA ISTARSKA 200 glowest at Spar promotion €3.99€19.95/kg
- PISINIUM PANCETA ISTARSKA NAREZAK 80 glowest at Stridon €1.99€24.88/kg
- PISINIUM D. O. O. ISTARSKA PANCETA NAREZAK 230G MAPlowest at Kaufland €5.49€23.87/kg
- HISTRIS KVALITETA PANC.IST.200 g HISTRISlowest at Ribola €3.99€19.95/kg
- PISINIUM ISTARSKA PANCETA S OKUSOM TARTUFA MAP 80 G PISINIUMlowest at Plodine promotion €2.59€32.38/kg
- PANCETA IST.300g PISINIUM DISAlowest at Ribola €7.30€24.33/kg