PERŠIN USITNJENI 10g
€1.17
€117.00/kg · in 7 chains
at Studenac
Average
€1.44 7 chains
Highest
€1.69 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenac €1.17€117.00/kg
- Vrutak €1.19€119.00/kg
- Gavranović €1.49€149.00/kg
- Trgovina Krk €1.49€149.00/kg
- Stridon €1.52€152.00/kg
- Boso €1.55€155.00/kg
- Trgocentar €1.69€169.00/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859892109134. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€1.17
Source: Studenac price list, store 1351, 3 Oct 2026 (Obrtnička ulica 2, PREGRADA)
- Vrutak
-
€1.19 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Gavranović
-
€1.49
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Trgovina Krk
-
€1.49
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Stridon
-
€1.52 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.09, 3 Oct 2026 (Trg S.Radića 14, Virje)
- Boso
-
€1.55 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Trgocentar
-
€1.69 (+3%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KOTANYI 250G KOTANYI PERŠIN ALUlowest at Metro €11.86€47.44/kg
- VEGETA MAESTRO ZAČIN PERŠIN USITNJ VR 7g VEGETA MAESTROlowest at Stridon €0.60€85.71/kg
- AM. DODACI JELIMA HOD PERŠIN USITNJENI 5 g HODlowest at Stanic €0.59€118.00/kg
- FINO PERSIN USITNJEN 10 G FINO VRECICAlowest at Plodine €0.49€49.00/kg
- K-Classic KLC.Peršin usitnjeni 10glowest at Kaufland €0.29€29.00/kg
- KOTANYI PERŠIN 7g VR KOTANYIlowest at Jadranka promotion €0.79€112.86/kg