KONJSKI BALZAM 250 ml
€2.78
€11.12/l · in 8 chains
at Konzum
Average
€3.81 8 chains
Highest
€4.59 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzumpromotion €2.78€11.12/l
- Jadranka €3.69€14.76/l
- Plodine €3.79€15.16/l
- Spar €3.79€15.16/l
- Trgocentar €3.89€15.56/l
- KTC €3.99€15.96/l
- Ribola €3.99€15.96/kg
- Trgovina Krk €4.59€18.36/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859891205714. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€2.78; promotion started before our records (+0%)
Source: Konzum price list, store 1700, 3 Oct 2026 (GLAVINA DONJA 336, IMOTSKI)
- Jadranka
-
€3.69 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Plodine
-
€3.79
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€3.79 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Trgocentar
-
€3.89 (+1%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- KTC
-
€3.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Ribola
-
€3.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgovina Krk
-
€4.59
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
Other sizes
- OLIVAL OLIVAL 250 ML KONJSKI BALZAM ZA POKRETLJIVOSTlowest at NTL €2.99€11.96/l
- KRAUTERHOF KRAUTERHOF KONJSKI BALZAM 500mLlowest at KTC €5.29€10.58/l
- KRAUTERHOF KRAUTERHOF KONJSKI BALZAM 250mLlowest at Stridon €3.63€14.52/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O BALZAM KONJSKI 250 ml NATURELlowest at Kaufland promotion €1.67€6.68/l
- Olival Olival Konjski balzam HOT 250 mllowest at Vrutak €3.29€13.16/l
- KRAUTERHOF KRAUTERHOF KONJSKI BALZAM EX.JAKI 250mLlowest at Stridon €4.25€17.00/l