VINSKI OCAT 1 l
€1.13
€1.13/l · in 4 chains
at KTC
Average
€1.41 4 chains
Highest
€1.75 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €1.13€1.13/l
- Plodine €1.33€1.33/l
- Studenac €1.42€1.42/l
- Trgovina Krk €1.75€1.75/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859891093205
- KTC
-
€1.13
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Plodine
-
€1.33
Source: Plodine price list, store 061, 3 Oct 2026 (ZVONIMIROVA 3, RIJEKA)
- Studenac
-
€1.42
Source: Studenac price list, store 1350, 3 Oct 2026 (Ul.I.Kukuljevića Sakcinskog 12, SVETI KRIŽ ZAČRETJE)
- Trgovina Krk
-
€1.75
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ZVIJEZDA OCAT VINSKI C.VINO 0.5 l PET ZVIJEZDAlowest at Stridon €1.29€6.45/l
- KISKO 3L KISKO OCAT VINSKIlowest at Metro €4.30€1.43/l
- KISKO OCAT VINSKI 1L KISKOlowest at Stridon €1.59€1.59/l
- KISKO 5L KISKO OCAT VINSKIlowest at Jadranka €7.29€1.46/l
- KISKO OCAT VINSKI 0.5L KISKOlowest at Stridon €1.30€2.60/l
- DESPAR OCAT DESPAR VINSK.BIJELI 0,5 Llowest at Spar €2.19€4.38/l