PAPRIKA SLATKA 50g ŠAFRAM
€0.74
€14.80/kg · in 6 chains
at Stridon
Average
€0.93 6 chains
Highest
€1.09 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €0.74€14.80/kg
- Jadranka €0.79€15.80/kg
- KTC €0.99€19.80/kg
- Trgocentar €0.99€19.80/kg
- Trgovina Krk €0.99€19.80/kg
- Gavranović €1.09€21.80/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859890104193. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€0.74 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.74, 3 Oct 2026 (Puškarićeva 102b, Lučko)
- Jadranka
-
€0.79 (+13%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€0.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Trgocentar
-
€0.99 (+10%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€0.99
Source: Trgovina Krk price list, store 121056, 3 Oct 2026 (Trg sv. Jurja 11 A, GORNJA STUBICA)
- Gavranović
-
€1.09
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ŠAFRAM 1KG ŠAFRAM PAPRIKA ZAČ.MLJ.SLAlowest at Metro €11.13€11.13/kg
- ZAČ.PAPRIKA MLJ.SLAT.ŠAF.100 glowest at Spar €1.45€14.50/kg
- ŠAFRAM ZAČIN ŠAFRA 100 g PAPRIKA SLATKlowest at Boso €2.19€21.90/kg
- ŠAFRAM ZAČIN ŠAFRA 200 g PAPRIKA SLATKlowest at Boso €3.95€19.75/kg
- ŠAFRAM D.O.O. ZAGREB PAPRIKA DIMLJENA SL.MLJEV.40g ŠAFRAMlowest at KTC €0.86€21.50/kg
- FINETA PAPRIKA SLATKA 100 g TOJETOlowest at NTL €0.79€7.90/kg