Đakovačka vina Sauvignon Vino kval0,75 l
€3.22
€4.29/l · in 6 chains
at Stridon
Average
€5.58 6 chains
Highest
€7.02 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €3.22€4.29/l
- Vrutak €5.19€6.92/l
- Spar €5.39€7.19/l
- Djelo Vodice €5.99€7.99/l
- Kaufland €6.69€8.92/l
- KTC €7.02€9.36/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888932371. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€3.22 (-20%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Vrutak
-
€5.19 (+4%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Spar
-
€5.39 (-19%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Djelo Vodice
-
€5.99 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Kaufland
-
€6.69
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- KTC
-
€7.02
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MISNA VINA VINO CABERNET SAUVIGNON 0,75 L MISNA VINAlowest at Vrutak €7.99€10.65/l
- ĐAKOVAČKA VINA CABERNET SAUVIGNON 1L ĐAKOVO (6)lowest at Stridon €4.58€4.58/l
- ĐAKOVO VINO CAB.SAUV.VRH.0,75 LĐAKOVOlowest at Stridon €2.02€2.02/l
- DJAKOVACKA VINA VINO DJAKOVACKI CABERNET SAUVIGNON 0,75 L KUTJEVOlowest at Stridon €4.41€5.88/l