BUČINO ULJE 1/1 HLADNIĆ
Lowest today
€18.59
€18.59/l · in 2 chains
at Metro
Average
€19.29 2 chains
Highest
€19.99 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €18.59€18.59/l
- KTC €19.99€19.99/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €18.59 (2 Oct)
€18.59
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03859888867048. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€18.59 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- KTC
-
€19.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Hladnić ULJE BUČINO SALAT.HLADN.250 mllowest at Spar €2.99€11.96/l
- HLADNIĆ ULJE BUČINO 500ml HLADNIĆlowest at Metro €10.59€21.18/l
- HLADNIĆ ULJE BUČINO 250ml HLADNIĆlowest at KTC €5.79€23.16/l
- HLADNIĆ 0,5L HLADNIĆ ULJE BUČINOlowest at Metro €127.13€21.19/l
- Hladnić ULJE BUČINO EKO HLADNIĆ 250 mllowest at Spar €8.49€33.96/l
- LETIFICO BUČINO ULJE HLAD PREŠ 250ml GRANAlowest at Konzum €9.29€37.16/l