SEZAM 100 g
€0.59
€5.90/kg · in 13 chains
at Djelo Vodice
Average
€1.01 13 chains
Highest
€1.35 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Djelo Vodice €0.59€5.90/kg
- Stridon €0.89€8.90/kg
- NTL €0.95€9.50/kg
- Studenac €0.97€9.70/kg
- KTC €0.99€9.90/kg
- Konzum €0.99€9.90/kg
- Spar €0.99€9.90/kg
- Tommy €0.99€9.90/kg
- Vrutak €0.99€9.90/kg
- Gavranović €1.09€10.90/kg
- Trgovina Krk €1.09€10.90/kg
- Trgocentar €1.22€12.20/kg
- Boso €1.35€13.50/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859888163164. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Djelo Vodice
-
€0.59 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Stridon
-
€0.89 (-19%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- NTL
-
€0.95
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Studenac
-
€0.97
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- KTC
-
€0.99
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Konzum
-
€0.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Spar
-
€0.99 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€0.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€0.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Gavranović
-
€1.09
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Trgovina Krk
-
€1.09
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
- Trgocentar
-
€1.22 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P220, 3 Oct 2026 (HUM NA SUTLI 185 HUM NA SUTLI)
- Boso
-
€1.35 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SFORNATI.SA SEZ.200glowest at Ribola €1.72€8.60/kg
- BOBI CIRCUS SEZ.100 g BOBIlowest at Ribola €0.93€9.30/kg
- QUICKBURY PECIVO HAMBY SA SEZ.6KOM/300g QUICKBURYlowest at Studenac promotion €1.79
- HAMB SEZAM 2/1 200 glowest at Ribola €1.35€6.75/kg
- ROBERTO PECIVO MAXI HAMB.SA SEZ 300 G ROBERTOlowest at Ribola €2.09€6.97/kg
- NIKAS D.O.O. SJEMENKE SEZ. BIJELE 95 g SAIlowest at Tommy €3.79€39.89/kg