L.PET. 415 g H.P. PERAD
€0.69
€1.66/kg · in 4 chains
at Ribola
Average
€0.75 4 chains
Highest
€0.79 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €0.69€1.66/kg
- Jadranka €0.74€1.78/kg
- Vrutak €0.76€1.83/kg
- Trgocentar €0.79€1.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858894591381. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€0.69 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Jadranka
-
€0.74 (+25%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Vrutak
-
€0.76 (+6%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€0.79 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SHEBA DEL.4x85 g PER ADlowest at Ribola €3.34€9.82/kg
- PEDIGREE PEDIGREE MP GOV PERAD 4X100 glowest at Studenac promotion €1.90€4.75/kg
- MARS PETCARE PEDIGRE JUNIOR 500 G PERAD / RIZAlowest at Studenac promotion €2.65€5.30/kg
- PEDIGREE 2,6KG ADULT GOVEDINA/PERADlowest at Studenac promotion €10.99€4.23/kg
- ATLANTIC TRADE D.O.O. PEDIGREE SP 2 kg PERAD/POVRĆE JUNIORlowest at Tommy promotion €7.35€3.67/kg
- PETTIES HRANA ZA MACKE PERAD 415 G PETTIESlowest at Plodine €0.87€2.10/kg