L.PET. 415 g H.P. GOVEDINA
€0.69
€1.66/kg · in 4 chains
at Ribola
Average
€0.75 4 chains
Highest
€0.79 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €0.69€1.66/kg
- Jadranka €0.74€1.78/kg
- Vrutak €0.76€1.83/kg
- Trgocentar €0.79€1.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858894591374. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€0.69 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Jadranka
-
€0.74 (+25%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Vrutak
-
€0.76 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€0.79 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MARS PETCARE PEDIGREE 400 G GOV/ZELElowest at Studenac promotion €1.99€4.97/kg
- PEDIGREE PEDIGREE SP ADULT GOV POV 2.6 kglowest at Studenac promotion €10.59€4.07/kg
- LUCKY PET L.PET.415 g H.M.GOVE DINAlowest at Ribola €0.69€1.66/kg
- ATLANTIC TRADE D.O.O. HRANA ZA PSE ADULT GOVEDINA/POVRĆE 500 g PEDIGREElowest at Vrutak €2.89€5.78/kg
- ATLANTIC TRADE D.O.O. HRANA ZA MAČKE DRY S GOVEDINOM I PILETINOM 300 g KITEKATlowest at Studenac promotion €1.69€5.63/kg
- MARS PETCARE WHISKAS +1 GOVEDINA 800 Glowest at Kaufland €5.49€6.86/kg