KAVA 400 g MOMENTO ULTRA
€5.43
€13.57/kg · in 5 chains
at Djelo Vodice
Average
€5.43 5 chains
Highest
€5.43 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Djelo Vodice €5.43€13.57/kg
- Jadrankapromotion €5.43€13.57/kg
- Ribola €5.43€13.57/kg
- Trgocentar €5.43€13.57/kg
- Vrutak €5.43€13.57/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858894591329. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Djelo Vodice
-
€5.43 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€5.43; promotion started before our records (-23%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Ribola
-
€5.43 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgocentar
-
€5.43 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Vrutak
-
€5.43 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ULTRA KAVA 250 g MOMENTO ULTRAlowest at Vrutak €4.19€16.76/kg
- ULTRA KAVA 500 g MOMENTO ULTRAlowest at Ribola €6.29€12.58/kg
- ULTRA INST.KAVA CLAS.200 gMOMENTO ULTRAlowest at Jadranka €6.59€32.95/kg
- MOMENTO INST.KAVA CLAS.100 g MOMENTO ULTRAlowest at Ribola €3.59€35.90/kg
- ULTRA CAPP.ČOK.200 g MOMENTO ULTRAlowest at Trgocentar promotion €1.59€7.95/kg
- ULTRA INST.KAVA 3U1 180 g ULTRAlowest at Vrutak €1.93€10.72/kg
Same price at every chain. What is this?