MERLOT 0.75 l
€3.75
€5.00/l · in 3 chains
at Stridon
Average
€4.92 3 chains
Highest
€6.93 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €3.75€5.00/l
- Ribola €4.08€5.44/l
- Studenac €6.93€9.24/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858892460009. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€3.75 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.03, 3 Oct 2026 (Zagrebačka 108, Dugo Selo)
- Ribola
-
€4.08 (+0%)
Source: Ribola price list, store 036, 3 Oct 2026 (Sv.Mihovila 57 Trilj)
- Studenac
-
€6.93
Source: Studenac price list, store 1042, 3 Oct 2026 (Trg grofova Erdodyja 9, POPOVAČA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- IURIS VINO CABERNET + MERLOT IURIS 0,75 Llowest at Plodine promotion €5.49€7.32/l
- Vinarija Iuris Iuris Merlot & Cabernet kv.vino 0,75Llowest at Kaufland €9.62€12.83/l
- Vina Belje Vina Belje Cabern. S./Merlot vrh. 0,75 llowest at Stridon €10.59€14.12/l
- AMBRI PUR MERL.8 ml LENOR LAVANDERlowest at Ribola €4.64€580.00/l
- SIDERAL 0.75L 2003 (CABER.SAU.MERL)lowest at Stridon €19.87€26.49/l
- KORLAT VINO MERLOT 0.75L KORLATlowest at Vrutak €15.29€20.39/l