1,0L JUICY SOK 100% GUSTI
Lowest today
€17.18
€2.86/l · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €17.18€2.86/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €17.18 (2 Oct)
€17.18
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03858890977363. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€17.18 (+20%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- JUICY SOK 100% GUSTI JUICY 1 Llowest at Konzum promotion €2.05€2.05/l
- AWT INTERNATIONAL d.o.o. SOK 100% GUSTI 0,2L BRIK JUICY KIDSlowest at Kaufland €0.79€3.95/l
- JUICY SOK GUSTI 100% 0,5 L JUICY TBlowest at Tommy promotion €0.89€1.78/l
- JUICY JUICY NEKTAR GUSTI 0.2 L (12) NOVOlowest at Stridon €0.90€4.50/l
- JUICY JUICY GUSTI NEKTAR 0.195 (12)lowest at Djelo Vodice €1.09€5.59/l
- TO TO-GUSTI NEKTAR 1L (12)lowest at Trgocentar promotion €1.39€1.39/l