LANENO ULJE 250 ml
€4.55
€18.20/l · in 5 chains
at Plodine
Average
€5.45 5 chains
Highest
€6.99 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €4.55€18.20/l
- Tommy €4.55€18.20/l
- Jadranka €5.29€21.16/l
- NTL €5.89€23.56/l
- Trgocentar €6.99€27.96/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858890100280. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€4.55
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€4.55 (-19%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Jadranka
-
€5.29 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- NTL
-
€5.89
Source: NTL price list, store 10103, 3 Oct 2026 (Ljudevita Gaja 1, DUGA RESA)
- Trgocentar
-
€6.99 (-1%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- EKOZONA ULJE LANENO 250 ML EKOZONAlowest at Studenac promotion €1.90€7.60/l
- Gea ULJE LANENO GEA 250 mllowest at Spar €3.09€12.36/l
- METRO CHEF 500ML MC LANENO ULJElowest at Metro €4.19€8.38/l
- ADVENT ULJE LANENO EKO CRUDIOLIO 250 mllowest at Studenac €3.45€13.80/l
- Gea ULJE MJEŠ.REPIČ. I LANENO 1 Llowest at Spar €2.19€2.19/l
- SPAR Vital LANENO ULJE BIO SV 250 mllowest at Spar €2.65€10.60/l