Kandit praline 280 g
€2.99
€10.68/kg · in 18 chains
at Boso
Average
€3.91 18 chains
Highest
€4.99 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Boso €2.99€10.68/kg
- Gavranović €2.99€10.68/kg
- Stridon €2.99€10.68/kg
- Jadranka €3.99€14.25/kg
- KTC €3.99€14.25/kg
- Kaufland €3.99€14.25/kg
- Konzum €3.99€14.25/kg
- Plodine €3.99€14.25/kg
- Ribola €3.99€14.25/kg
- Spar €3.99€14.25/kg
- Stanic €3.99€14.25/kg
- Studenac €3.99€14.25/kg
- Tommy €3.99€14.25/kg
- Vrutak €3.99€14.25/kg
- Metro €4.11€14.68/kg
- Djelo Vodice €4.21€15.04/kg
- NTL €4.29€15.32/kg
- Trgovina Krk €4.99€17.82/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858889866616. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Boso
-
€2.99 (-32%)
Source: Boso price list, store 2412, 3 Oct 2026 (SAJMIŠTE 2, Vukovar)
- Gavranović
-
€2.99
Source: Gavranović price list, store 299, 3 Oct 2026 (Primorska 5, KARLOVAC)
- Stridon
-
€2.99 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.52, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih mučenika 15, Duga Resa)
- Jadranka
-
€3.99 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€3.99
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Kaufland
-
€3.99 (+8%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€3.99 (+8%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€3.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€3.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€3.99 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Stanic
-
€3.99
Source: Stanic price list, store 165, 3 Oct 2026 (SESVETE)
- Studenac
-
€3.99
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€3.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€3.99 (+40%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Metro
-
€4.11 (+2%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Djelo Vodice
-
€4.21 (-6%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- NTL
-
€4.29
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
- Trgovina Krk
-
€4.99
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KANDIT PRAL.JAGOD.280 g KANDIT USKRSlowest at Studenac promotion €1.49€5.32/kg
- KANDIT ČOKOLADNE PRAL.JELLY 200 g KANlowest at Stridon €1.66€8.30/kg
- ATLANTIC TRADE D.O.O. PRALINE PEPERMINT 280 g KANDITlowest at Boso €2.99€10.68/kg
- KANDIT ČOKOLADNE PRALINE 200 g KANDITlowest at Stridon €1.72€8.60/kg
- KANDIT PRALINE JAGODA XMAS 280 g KANDITlowest at Stridon €3.33€11.89/kg
- PRAL.KAND.USKRS 280glowest at Ribola €2.79€9.96/kg