PRŠ.DALM.80 g VOŠTAN
Lowest today
€2.99
€37.38/kg · in 3 chains
at Studenac
Average
€3.29 3 chains
Highest
€3.55 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €2.99€37.38/kg
- Stridon €3.33€41.62/kg
- Ribola €3.55€44.38/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 9 days we hold: €2.99 (3 Oct)
€2.99
25 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03858889493096. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€2.99; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1611, 3 Oct 2026 (Jelsa 354, JELSA)
- Stridon
-
€3.33 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Ribola
-
€3.55 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
Other sizes
- VOŠTANE PRŠUT DALMATINSKI NAR 250 g MAPlowest at Spar €9.19€36.76/kg
- PRŠUT VOŠTANE PRŠ.DALM.200 g VOŠTAlowest at Ribola €8.69€43.45/kg
- PRŠUT VOŠTANE BUĐOLA DALM.80 g VOŠlowest at Stridon €1.86€23.25/kg
- VOSTANE NAMAZ OD DALMATINSKOG PRSUTA PRSUT VOSTANElowest at Plodine promotion €2.99
- VOSTANE DALMATINSKA BUDJOLA REZANA 80 G VOSTANElowest at Ribola €3.09€38.62/kg
- DALMATIKO PRŠUT DALMATIKO 80g NARlowest at Plodine promotion €1.99€24.88/kg