Pan Svijetlo pivo 4,8%, 6x0,5l
€6.49
€2.16/l · in 13 chains
at Spar
Average
€7.67 13 chains
Highest
€9.99 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
The deal is real. €6.49 is below the 30-day low (€7.47). See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Sparpromotion €6.49€2.16/l
- Studenacpromotion €6.49€2.16/l
- Plodine €7.29€2.43/l
- Trgocentar €7.45€2.48/l
- KTC €7.47€2.49/l
- Kaufland €7.47€2.49/l
- Lidl €7.47€2.49/l
- Konzum €7.49€2.50/l
- Vrutak €7.49€2.50/l
- Boso €7.63€2.54/l
- NTL €7.79€2.60/l
- Trgovina Krk €9.19€3.06/l
- Gavranović €9.99€3.33/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858887581993. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€6.49; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€7.47 on 29 Sep) (-13%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€6.49; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Plodine
-
€7.29
Source: Plodine price list, store 184, 3 Oct 2026 (ALFREDA NOBELA 6 SOP, SESVETSKI KRALJEVEC)
- Trgocentar
-
€7.45 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- KTC
-
€7.47
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€7.47 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Lidl
-
€7.47 (+0%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Konzum
-
€7.49 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Vrutak
-
€7.49
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Boso
-
€7.63 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- NTL
-
€7.79
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€9.19
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Gavranović
-
€9.99
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Pan Zlatni svijetlo pivo 5%lowest at Kaufland €11.49€1.92/l
- Pan Zlatni svijetlo pivo 5%lowest at Lidl €7.79€1.95/l
- Pan Lager svijetlo pivo 4,8%lowest at Lidl €7.79€1.95/l
- CARLSBERG-PIVO PIVO PAN 0,5 llowest at Studenac €1.19€2.38/l
- CARLSBERG CROATIA D.O.O PIVO MEGA PAN 2 L PETlowest at Trgocentar promotion €2.99€1.50/l
- CARLSBERG CROATIA D.O.O PIVO PAN 0,5 L POV. BOCA CARLSBERG CROATIAlowest at Kaufland promotion €0.99€1.98/l
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€7.71 · 2 Oct 2026