Arabesca mljevena kava
€3.50
€7.00/kg · in 7 chains
at Studenac
Average
€6.46 7 chains
Highest
€11.99 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €3.50€7.00/kg
- Stridon €3.99€7.98/kg
- Tommy €4.99€9.98/kg
- Plodine €6.79€13.58/kg
- Lidl €6.99€13.98/kg
- Spar €6.99€13.98/kg
- Trgovina Krk €11.99€23.98/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858886804390. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€3.50; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store T127, 3 Oct 2026 (Plinjanska 67, PLOČE)
- Stridon
-
€3.99 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.10, 3 Oct 2026 (Lj.Posavskog 23, V.Gorica)
- Tommy
-
€4.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10132, 3 Oct 2026 (ANTONA MATAIJE 9, NOVI VINODOLSKI)
- Plodine
-
€6.79
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Lidl
-
€6.99 (+75%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Spar
-
€6.99 (-7%)
Source: Spar price list, store 87019, 3 Oct 2026 (zagreb gospodska 2)
- Trgovina Krk
-
€11.99
Source: Trgovina Krk price list, store 111047, 3 Oct 2026 (Set. sv. Bernardina 6C, KRK)
Other sizes
- ARABESCA KAVA MLJEV. XXXL 700 g ARABESClowest at Konzum €7.00€10.00/kg
- ARABESCA-KAVA MLJEVENA KAVA MLJ. ARABESCA XXL 600 glowest at Studenac promotion €6.00€10.00/kg
- ARABESCA KAVA MLJ. AROMA 2*350 g ARABESlowest at Tommy €8.99€12.84/kg
- KAVA FILT.MLJEV.250gARABESCAlowest at Ribola €4.29€17.16/kg
- Arabesca KAVA ARABESCA MINAS 200 glowest at Stridon €1.89€9.45/kg
- ARABESCA d.o.o. KAVA ARABESCA 250g MINASlowest at Stridon €2.19€8.76/kg