PEKA 500 g BABIĆ
€1.65
€3.30/kg · in 4 chains
at Ribola
Average
€1.86 4 chains
Highest
€2.29 at Plodine
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €1.65€3.30/kg
- Konzum €1.75€3.50/kg
- Studenac €1.75€3.50/kg
- Plodine €2.29€4.58/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858884711232. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€1.65 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Konzum
-
€1.75 (+6%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Studenac
-
€1.75
Source: Studenac price list, store T335, 3 Oct 2026 (Domovinskog rata 12A, CISTA PROVO)
- Plodine
-
€2.29
Source: Plodine price list, store 120, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 1B, OREBIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BABIĆ PEKARA KRU.POLUB.BAB.500 glowest at Ribola €1.10€2.20/kg
- BABIĆ PEKARA FETA KRUH 500 g BABIlowest at Ribola €1.80€3.60/kg
- BABIĆ PEKARA PEKA BIJELA 500 g BABIĆlowest at Ribola €1.65€3.30/kg
- BABIĆ KRUH PEKA BIJ 500g PAK BABIĆlowest at Studenac promotion €1.55
- BABIĆ KRUH PEKA 500g PAK BABIĆlowest at Konzum €1.85€3.70/kg
- BABIĆ PEKARA KRUH TURIST 500 glowest at Ribola €1.55€3.10/kg