BRAŠNO GL. 550 5 kg ULTRA
€3.65
€0.73/kg · in 3 chains
at Ribola
Average
€3.77 3 chains
Highest
€3.96 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €3.65€0.73/kg
- Trgocentar €3.70€0.74/kg
- Djelo Vodice €3.96€0.79/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858884172545. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€3.65 (+34%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgocentar
-
€3.70 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Djelo Vodice
-
€3.96 (-1%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ULTRA BRAŠNO T-550 5 kg GLATKO ULTRAlowest at Ribola €3.65€0.73/kg
- ULTRA BRAŠNO T-550 1 kg GLATKO ULTRAlowest at Ribola €0.74€0.74/kg
- ČAKOVEČKI MLINOVI BRAŠNO GL. 550 1 kg ULTRAlowest at Ribola €0.74€0.74/kg
- BELJE BRAŠNO GLATKO T-550 1kg BELJElowest at Kaufland €0.59€0.59/kg
- MLIN RM N-BRAŠNO ULTRA 5KG GLATKO T-550lowest at Vrutak €3.70€0.74/kg
- MIP NAMJENSKO PŠENIČNO BRAŠNO T-550 5/1 MIPlowest at Stridon €3.69€3.69/kg