PRAŠAK ZA PECIVO 1kg
€4.64
€4.64/kg · in 3 chains
at Ribola
Average
€6.26 3 chains
Highest
€9.29 at Tommy
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €4.64€4.64/kg
- Djelo Vodice €4.84€4.84/kg
- Tommy €9.29€9.29/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03858881588196. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€4.64 (+0%)
Source: Ribola price list, store 006, 3 Oct 2026 (Kralja Kresimira 1 Kastel Kambelovac)
- Djelo Vodice
-
€4.84 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Tommy
-
€9.29 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ULTRA ULTR.PRAŠ.ZA PEC.12glowest at Djelo Vodice €0.10€8.33/kg
- DR.OETKER PRAŠAK ZA PECIVO 12G (50), DR.OETKERlowest at Trgocentar €0.16€13.33/kg
- ULTRA PRAŠ.ZA PEC. 5x12 g ULTRAlowest at Ribola promotion €0.39€6.50/kg
- PODRAVKA D.D. PRAŠAK ZA PECIVO 12 g DOLCELAlowest at Studenac promotion €0.12€10.00/kg
- DOLCELA PRASAK ZA PECIVO 12 G 5+1 GRATISlowest at Stridon €0.45€37.50/kg
- PODRAVKA D.D. PRAŠAK ZA PECIVO 12 g 6pak DOLCELAlowest at NTL €0.97€13.47/kg