PAPRIKA SNACK 160 g
Lowest today
€1.69
€10.56/kg · in 2 chains
at Konzum
Average
€2.42 2 chains
Highest
€3.14 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzumpromotion €1.69€10.56/kg
- Metro €3.14€19.62/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 8 days we hold: €1.69 (3 Oct)
€1.69
25 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03856028690405. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€1.69; promotion started before our records (-43%)
Source: Konzum price list, store 0001, 3 Oct 2026 (BRITANSKI TRG 12, ZAGREB)
- Metro
-
€3.14
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
Other sizes
- RISO SCOTTI SNACK PAPRIKA 50 G RISCO SCOTTIlowest at Konzum promotion €1.03€20.60/kg
- PAPRIKA SNACK 160 glowest at Spar €2.29€14.31/kg
- LORENZ FLIPS MONSTER MUNCH PAPRIKA 75 G LORENZlowest at Spar €1.59€21.20/kg
- Paprika Paprika mini snack 200 glowest at Kaufland €1.49€7.45/kg
- ČIPS CHIO Z.PAP.JALAPENO 130 glowest at Spar €1.09€8.38/kg
- Snack Day Čips paprikalowest at Lidl €1.15€7.67/kg