500G ARO ČOKOLADA ZA KUHANJE
Lowest today
€8.31
€16.62/kg · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €8.31€16.62/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €8.31 (2 Oct)
€8.31
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03856024700719. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€8.31 (+51%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ARO 200G ARO ČOK. ZA KUH. BIJELAlowest at Metro €4.61€23.05/kg
- ARO 100G ARO ČOKOLADA ZA KUHANJElowest at Metro €1.99€19.90/kg
- ARO 100G ARO ČOKOLADA ZA KUHANJElowest at Metro €41.74€19.88/kg
- ARO 200G ARO ČOKOLADA ZA KUHANJElowest at Metro €2.10€10.50/kg
- ARO 200G ARO ČOKOLADA ZA KUHANJElowest at Metro €27.30€10.50/kg
- ARO 200G ARO ČOK. ZA KUH. BIJELAlowest at Metro €59.96€23.06/kg