Podravka Pasirana rajčica 400 g
€1.09
€2.73/kg · in 8 chains
at Kaufland
Average
€1.76 8 chains
Highest
€1.99 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kauflandpromotion €1.09€2.73/kg
- Plodinepromotion €1.41€3.52/kg
- KTC €1.89€4.72/kg
- Konzum €1.89€4.72/kg
- Spar €1.89€4.72/kg
- Tommy €1.89€4.72/kg
- Boso €1.99€4.97/kg
- Studenac €1.99€4.97/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03856020280321. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€1.09; promotion started before our records
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€1.41; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€1.89 on 29 Sep)
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- KTC
-
€1.89
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Konzum
-
€1.89 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Spar
-
€1.89 (+27%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.89
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Boso
-
€1.99 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Studenac
-
€1.99
Source: Studenac price list, store 1078, 3 Oct 2026 (Ulica Marijana Cvetkovića 12, SISAK)
Other sizes
- PODRAVKA RAJČICA PASIRANA 600g 3 PACK PODRlowest at Plodine promotion €1.49€2.48/kg
- PODRAVKA D.D. RAJČICA PASIRANA 200 g BRIK PODRAVKAlowest at Plodine promotion €0.50€2.50/kg
- PODRAVKA D.D. RAJČICA PASIRANA 500 ml BRIK PODRAVKAlowest at KTC €0.79€1.58/kg
- BIO PAS.RAJČIC 500 g TETRA BRIK PODRAVKlowest at Stridon €1.17€2.34/kg
- PODRAVKA RAJČICA PASIRANA 680g PODRAVKAlowest at Kaufland promotion €1.49€2.19/kg
- PODRAVKA UMAK RAJČICA PIZZA ST 400 g PODRAVKAlowest at Plodine promotion €1.41€3.52/kg