PRŠUT DALM. NAR. 80 g
€2.99
€37.38/kg · in 8 chains
at Studenac
Average
€3.57 8 chains
Highest
€3.99 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenac €2.99€37.38/kg
- Stridon €3.05€38.12/kg
- Spar €3.69€46.12/kg
- Trgocentar €3.69€46.12/kg
- Konzum €3.71€46.38/kg
- Plodine €3.71€46.38/kg
- Vrutak €3.71€46.38/kg
- Djelo Vodice €3.99€49.88/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03856020245580. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€2.99
Source: Studenac price list, store 1078, 3 Oct 2026 (Ulica Marijana Cvetkovića 12, SISAK)
- Stridon
-
€3.05 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.09, 3 Oct 2026 (Trg S.Radića 14, Virje)
- Spar
-
€3.69 (+3%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Trgocentar
-
€3.69 (-8%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Konzum
-
€3.71 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€3.71
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Vrutak
-
€3.71
Source: Vrutak price list, store 600, 3 Oct 2026 (bulvanova20)
- Djelo Vodice
-
€3.99 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- VOŠTANE PRŠUT DALMATINSKI NAR 250 g MAPlowest at Spar €9.19€36.76/kg
- Vostane PRŠUT DALMATINSKI VOŠTANE 80 glowest at Jadranka €3.29€41.12/kg
- OSTALO PRŠUT NAREZAK 100 g DALMARlowest at Boso €2.50€25.00/kg
- PIVAC DALMATINSKI PRSUT E100 G PIVAClowest at Djelo Vodice €2.99€29.90/kg
- BARIĆ PRŠUT DALM NAR 100g BARIĆlowest at Konzum €3.99€39.90/kg
- DALMATIKO PRŠUT DALMATIKO 80g NARlowest at Plodine promotion €1.99€24.88/kg